SDH Bozkov na Mistrovství České republiky

• Karel Čermák
  • 8

Bozkovští hasiči mají za sebou první dvě letošní účasti na Mistrovstvích České republiky.
První mistrovství se konalo v Písku, kde na přelomu června a července soutěžili naši dorostenci.
Kluci bojovali seč jim síly stačili, bohužel si vybrali smůlu na to, že jednotný stroj na požárním útoku nefungoval jak měl…
V běhu na 100m překážek předvedli nejúspěšnější a nejkvalitnější stovky v naší dorostenecké historii. Součet 92,45 si myslím mluví za sebe a bylo z toho krásné 5. místo v této disciplíně, celkově jsme před požárními útoky zatím na 6 místě. Když se k tomu přidalo pěkné 7. místo ze štafety, šli jsme na poslední disciplínu – požární útok dobře naladěni. Bohužel někdy není přáno a nefunkční technika nám neumožnila prodatto, co kluci měli v sobě. Desátý požární útok tak znamenal konečné 8. místo v celkovém hodnocení, což je ale skvělý výsledek.
U kluků končí Vojta Marek, Tomáš Veselý, Tomáš Červený a Pavel Švanda, klukům se patří poděkovat za reprezentaci SDH Bozkov v kategorii dorostu a těšíme se na spolupráci v dospělých.
Samotný průběh mistrovství myslím proběhl velmi dobře, zorganizované to bylo pěkně a časový rozvrh byl dodržen. Přístup rozhodčích byl myslím v pořádku, všude přítomná skvělá technická četa odvedla výbornou práci.

obrázek v textu

Druhé mistrovství se konalo minulý víkend v Olomouci a tentokrát soutěžili dospělí. Nás reprezentovali muži a vedli si skvěle. Loňské 13. místo se povedlo vylepšit na skvělé 9. místo, velké zlepšení ve všech disciplínách, prostě dobrá práce a skvělá reprezentace SDH Bozkov.
Uspět na letošním mistrovství nebylo vůbec snadné, konkurence byla pekelná, padal jeden český rekord za druhým, prostě mazec... a o to je to 9. místo cennější.
Při naší činnosti se snažíme respektovat dlouholetou práci našich členů, okamžitý výsledek není uplně to, co bychom považovali za nejdůležitější věc na světě. I proto byla letošní republika rozlučkovou pro Lukáš Hančar a Jan Golem Berka, kteří budou s námi samozřejmě sportovat dál, naskočí v případě potřeby, ale na vrcholné akce pustí na své dlouholeté místo mladší a dravější koně. Myslím, že oba si za svou dlohodobou reprezentaci SDH Bozkov na vrcholných akcích tuto rozlučku zasloužili a vše proběhlo jak mělo
Chtěl bych také poděkovat spřáteleným SDH, kteří umožnují svým členům reprezentovat SDH Bozkov na soutěžích požárního sportu - díky SDH Olešnice, SDH Roprachtice a SDH Jablonec nad Jizerou, skvělá spolupráce
Pochvalu si za Olomouc zaslouží i doprovodný tým fanoušků, pomocníků, fotografů, kameramanů.. prostě lidí co jeli fandit a přitom pomáhali všem libereckým týmům , respekt

obrázek v textu