^Zpět nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Vážení občané,

 

o víkendu byly na testování přítomnosti nákazy COVID-19 celkem čtyři občané Bozkova a v pondělí další tři, všichni s negativním výsledkem, to je velmi dobrá zpráva. Dnes byli otestováni další tři občané Bozkova. Nakažených je stáie 9.

Chci připomenout, že na obecním ůřadě je pro nejnutnější úřední případy v pohotovosti jenom Zdena Ouhrabková, proto rada obce upravila úřední hodiny. Já jsem v karanténě a místostarosta rovněž, protože životní situace v minulosti mu velí se v těchto situacích chránit, jelikož má velmi omezenou imunitní schopnost.

V této souvislosti Vás žádám, aby jste poplatky za odpady a psy řešily pokud možno elektronicky, pokud to není možné odložte tuto platbu až po zkončení nouzového stavu a chod ůřadu se dostane do normálu. S telefonickými dotazy se obracejte na mě

724 180 473, jsem plně k dispozici, 

Časté dotazy jsou ohledně každoroční organizace sběrného kontejneru na objemný odpad. Tuto akci se budeme snažit zorganizovat, co nejdříve po skončení nouzového stavu, jakož i pálení dřevní hmoty s pomocí hasičů. Proto prosím tyto odpady pomechte uložené o termínech organizace těchto akcí budete včas a dopředu informováni. 

Zrušen byl svozovou firmou odběr nebezpečného odpadu teď na jaře bez náhrady, proto tyto odpady uložte na podzimní svoz, nebo jeli to pro Vás nepřekonatelná překážka odvezte ho do sběrného dvora do Semil, kde budete muset likvidaci zaplatit.

Co se týká výdeje ochranných prostředků budete si je moci vyzvednout každý den v sokolovně od 15:00 do 15:30, nebo po telefonické domluvě se mnou 724 180 473. Budeme distribuovat samozřejmě to co se nám podaří sehnat. Proto prosím, abyste se snažili si nadále ušít roušky, popřípadě shánět dezinfekční prostředky pro domácnost. Tím čím disponujeme, není nic zázračného pro boj s COVID-19, je to standardní dezinfekce. Pokud někdo z Vás disponuje větším množstvím roušek, nebo je šije, budeme rádi, když se na nás obrátíte s distribucí, nebo se dohodnete v místním obchodě, kde se od začátku nouzového stavu o tyto věci vzorně starají.

 

S přáním hodně zdraví a pevné naděje

 

 

 

Stanislav Doubek

starosta obce

Vážení spoluobčané,

 

Během víkendu nedošlo k žádným mimořádným věcem co se týká vývoje ohledně COVID 19, jediný dotaz na podmínky výkonu pracovní činnosti je velmi uklidňující, vzhledem k počtu zjištěné nákazy v naší obci. Věřím, že o své zdraví pečujete s větším úsilím a nevystavujete se jakékoli možnosti získání respiračních potíží. Jsem velmi rád, že jste velká většina dokázala rozluštit můj páteční překlep a kdo potřeboval, dorazil si vyzvednout nabízené ochranné prostředky v sobotu dopoledne do sokolovny a nebo jste se informovali u mě na telefonu 724 180 473.

Děkuji Vám všem za rozumný přístup při všech konzultacích při získávání informací i Vám všem, kteří pomáháte lidem v rodině a ve svém blízkém okolí. Děkuji taky všem, kteří píšete a voláte a nabízíte pomocnou ruku, mnozí z Vás nejste ani bozkováci. Jsem rád, že se spousta z Vás podílelo na výrobě a distribuci roušek. Díky, že hojně podporujete naše konání a vyjadřujete nám důvěru, hlavně vzhledem k chování několika škarohlídů.

Obec i vzhledem ke složité situaci disponuje asi 600 ks nanofiltrů, zítra dorazí i další desinfekce a roušky. Distribuce proběhne zítra to je v pondělí nejlépe mezi 13:00 - 15:00. Kdyby termín každému z Vás nevyhovoval obraťte se na mě. jistě situaci vyřešíme. 

Seniory, kteří žijou osamněle individuálně obvoláváme a zjišťujeme jejich potřeby, aby o ně bylo případně postaráno včas a v dostatečném rozsahu. V tomto ohledu musím konstatovat, že jsme zatím museli zasahovat minimálně, protože jako sousedé, rodiny fungujete výborně.

Nakažených je stále 9, všichni se cítí lépe a to je velmi pozitivní.

Držme si prosím pěsti navzájem a neztrácejme hlavu

 

Hlavně zdraví všem   

Stanislav Doubek

 

NOVINKA
Minostertvo zdravotnictví - Manuál pro občany: Práva a povinnosti za nouzového stavu

Vážení bozkovští občané,

V této zvláštní situaci, kterou nikdo z nás nečekal, bych Vás chtěl prostřednictvím internetu povzbudit k naději, a také poprosit abychom byli jeden tým přátel. V knížce „O přátelství „ je citát:

 Přítel jako ty tu není pouze pro případ nouze, ale pro malé, radostné výpravy a radovánky a pro každodenní útěchu.“

 Jsme opravdu přátelé i přesto, že máme různé názory a představy i na to, co se dnes vedle nás děje. Je normální, že máme strach z budoucnosti, starší i o život. Mladým se zdá, že to rychle zvládnou a hrají si na hrdiny. Děti to vnímají jen podle atmosféry v rodině. Rodiče myslí na děti, někdo má starost o práci, školu atd... Ale všichni jsme na jedné krásné bozkovské zahradě, a nyní nám možná nejvíce chybí setkání. I v přátelství jsou období, kdy se nemůžeme setkat, a to kvůli dobru našich přátel. To neznamená, že na ně nemyslíme a dokonce se mi zdá, že si jejich existence o to více vážíme. Můžeme říci, že takovou zkoušku dnes všichni prožíváme. Věřím, že spolu s Naší Matkou Královnou Hor to zvládneme na jedničku. A pak budeme mít velkou radost z výprav a těch každodenních útěch a setkání. Abychom se toho dočkali, musíme mít teď všichni větší zodpovědnost - starší i mladší a to nejen v omezení kontaktu, ale zvlášť ve slovech a atmosféře v našem okolí. Strach vždy rodí nervozitu, agresivitu a zbytečná slova. To je největší nepřítel přátelství. Prosím pamatujme na to!!! I nejkrásnější zahradu srdce muže zničit panika a slovo, které zraňuje. To nepatří k jednání týmu přátel.

Číst dál: Pár slov od pana faráře

Odkazy

PŘEHLED  INFOLINEK

 • ZAJIŠTĚNÍ POMOCI OSOBÁM STARŠÍM, OSAMĚLÝM A CHRONICKY NEMOCNÝM na SEMILSKU - 602 376 529 (Český červený kříž)
 • Základní informace o chování, hygienická doporučení a důležité kontakty na organizace, které poskytují okamžitou pomoc
 • Nová informační linka v souvislosti s koronavirem: 1212
 • Státní zdravotní ústav - 724 810 106, 725 191 367, 725 191 370
 • Krajská hygienická stanice LK - 485 253 111, 485 253 132 – odtud budete přepojeni na k tomuto účelu vyhrazenou aktuálně volnou linku - odborníka, lékaře - Provozní doba: Po, St: 7:30-17:00, Út, Čt: 7:00-15:00, Pá: 7:00-14:30. Mimořádně v sobotu 14.3. a v neděli 15.3. Je k dispozici telefonní informační linka 485 253 111 v čase od 8:00 do 17:00.
 • Krizový štáb Libereckého kraje - 485 226 999 (8:00 - 20:00) 
 • Ministerstvo průmyslu a obchodu - 224 854 444
 • Ministerstvo zahraničních věcí - 224 182 605, 224 182 554, 224 182 142, 224 182 425
 • Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky: 952 222 222
 • Vojenská zdravotní pojišťovna České republiky: 844 888 888
 • Česká průmyslová zdravotní pojišťovna: 810 800 000
 • Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví: 261 105 555
 • Zaměstnanecká pojišťovna Škoda: 800 209 000
 • Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky: 844 211 211
 • RBP, zdravotní pojišťovna: 800 213 213

Vážení spoluobčané,

Přijměte prosím oficiální informaci od starosty obce. Situace je taková, že k dnešnímu dni 2.4.2020 je v naší obci potvrzeno 9 pozitivních výsledků výskytu Covid – 19. Samozřejmě, že chápu Vaše obavy a strach. Tento vir zdá se nevyzpytatelný a objevil se i  v naší rodině, tak samozřejmě máme o něco větší zkušenosti než vy, kteří jste v poslední době prošli respiračním onemocněním a přičetli jste ho každoročním potížím těchto onemocnění v tomto období.

Ať je to jakkoliv dbejte všech doposud vydaných opatření, snažte se zároveň úplně vypustit kontakt se staršími rodiči a prarodiči. U nich je tato situace opravdu nejsložitější.(viz moje teta Dobroslava Prokopová) Ta neměla v podstatě jiné příznaky, než absolutní ztrátu fyzické kondice a dnes leží na infekčním oddělení liberecké nemocnice s potvrzenou nákazou Covid-19, bez příznaků, podpory dýchání a její stav je uspokojivý.

Je jasné, že se o starší musíme postarat, ale snažte se o co nejkratší a nejnutnější kontakt. Samozřejmě pokud to jde vše s rouškou, odstupem a s dodržením těch nejbezpečnějších hygienických návyků, které zvládnete.

Rozhodně to není  tak, že kdo je nakažen, je vinen. Objevují se takové spekulace ve společnosti a jsou odsouzeníhodné. Doufám, že zde v Bozkově nic takového nehrozí, že dovedeme pochopit vážnost situace a vyjadřovat sounáležitost s druhými i v těchto těžkých chvílích svým zodpovědným chováním, rozumným uvažováním a oprostíme se od vytváření atmosféry známé z dob ,,honů na čarodějnice“.

Číst dál: Informace od starosty obce

Vážení spoluobčané,

 

během dnešního dne jsme mohli distribuovat filtry z nanovlákna, které lze vkládat do roušek šitých dle návodu Libereckého kraje, ale lze je vkládat i do roušek jiného typu. Doporučená doba používání filtrů je 8 hodin. Vše je napsáno na přiloženém návodu a je možno vyžádat informace při převzetí. K dispozici je omezené množství roušek pro využití těchto filtrů.

K dispozici je i desinfekce - lahvičky s sebou

Výdej dostupných věcí bude dnes mezi 8:00-9:00 v místní sokolovně(Jan Jošt)

 

Některé informace, které zachytáváme z veřejného prostoru jsou nelichotivé, ale nemusíte se bát všechno konzultujeme s hlavním hygienikem pro LK, dále s pracovištěm Semilech a nic nezatajujeme. V případě jakékoli mimořádné informace budete včas a dostatečně rychle informováni.

 

Dnešní den nepřibyl žádný nakažený, samozřejmě i díky tomu, že nikdo nový nebyl testován. Na telefonním čísle zveřejněném včera na internetových stránkách, veřejné desce a v místním obchodě se Ing. Jitky Holatové nikdo ohledně testování neozval. Já jsem za celý den zodpověděl desítky dotazů a jsem velmi rád, že tato forma podávání informací funguje velice dobře, jsme malá obec a já vždy tento osobní způsob komunikace preferuji. Jen doufám, že nikdo nějaké symptomatické příznaky nezatajujete, to by bylo velmi špatné. Hlavně se nestyďte dotázat.

  

S pozdravem

 

Stanislav Doubek

starosta obce