V neděli 5. června  se dorostenecká družstva SDH Bozkov  zúčastnila Krajského kola dorostu v požárním sportu, které se konalo v Zákupech. O postup na Mistrovství České republiky zde bojovalo 6 družstev dorostenek a 8 týmů dorostenců. Byl to velmi dlouhý a náročný den , ale jak se říká konec dobrý, všechno dobré.

Dorostenky v oslabené sestavě statečně bojovaly a s konečným 3. místem musíme být naprosto spokojeni, dobrá práce. Zde musím ocenit a poděkovat Elišce Lukešové z Roprachtic za pomoc s holkami během jara i za vedení holek na této soutěži, skvělá práce

Kluci začali skvěle, nádherná štafeta značila první místo v této disciplíně . Poté úspěšně zvládli testy a na následujícím požárním útoku jsme nakonec urvali 3. místo. Závěrečnou disciplínu - stovky jsme pak zvládli skvěle, když si většina kluků udělala osobní rekordy !! a v součtu to znamenalo jediné - první místo dorostenců SDH Bozkov na krajském kole a postup na Mistrovství České republiky do Ústí nad Labem !!!.

Kluci soutěží teprve druhou sezonu a za jejich postupem je opravdu velká spousta treninkových hodin a velké množství tvrdé práce. Za mě velká gratulace a uděláme vše pro to, abychom se na mistrovství připravili co nejlépe.

Musím ocenit nadstandartní spolupráci s SDH Roprachtice, nejen že nám Eliška pomáhá, ale 4 jejich členové za naše družstva i běhají.

Úspěšný dorost SDH Bozkov:

Holky: Anna Marková, Petra Kunceová, Bára Kunceová, Viktore Budná, Marie Martínková,Tereza Petřinová, Anna Václavíková, na okresním kole s holkami závodila i Tereza Pluhařová z SDH Hodkovice nad Mohelkou.

Kluci: Jakub Hušek, Břetislav Koucký, David Soukup, Martin Blažek, Tomáš Veselý, Tomáš Červený, Jindřich Lukeš, Matěj Šimůnek

 

Karel Čermák ml, vedoucí družstva a trenér