během dnešního dne jsme mohli distribuovat filtry z nanovlákna, které lze vkládat do roušek šitých dle návodu Libereckého kraje, ale lze je vkládat i do roušek jiného typu. Doporučená doba používání filtrů je 8 hodin. Vše je napsáno na přiloženém návodu a je možno vyžádat informace při převzetí. K dispozici je omezené množství roušek pro využití těchto filtrů.

K dispozici je i desinfekce - lahvičky s sebou

Výdej dostupných věcí bude dnes mezi 8:00-9:00 v místní sokolovně. (Jan Jošt)

Některé informace, které zachytáváme z veřejného prostoru jsou nelichotivé, ale nemusíte se bát, všechno konzultujeme s hlavním hygienikem pro LK, dále s pracovištěm Semilech a nic nezatajujeme. V případě jakékoli mimořádné informace budete včas a dostatečně rychle informováni.

Dnešní den nepřibyl žádný nakažený, samozřejmě i díky tomu, že nikdo nový nebyl testován. Na telefonním čísle zveřejněném včera na internetových stránkách, veřejné desce a v místním obchodě se Ing. Jitky Holatové nikdo ohledně testování neozval. Já jsem za celý den zodpověděl desítky dotazů a jsem velmi rád, že tato forma podávání informací funguje velice dobře, jsme malá obec a já vždy tento osobní způsob komunikace preferuji. Jen doufám, že nikdo nějaké symptomatické příznaky nezatajujete, to by bylo velmi špatné. Hlavně se nestyďte dotázat.

Stanislav Doubek

starosta obce