Pondělí 28.8. 2017 - 1.den ISDE

Tak jsme dnes odstartovali. Všichni členové Motosportu Bozkov se oblékli do nového, vytlačili z uzavřeného parkoviště své naleštěné stroje a vyrazili do prvního dne motocyklové šestidenní. Stejně jako ve všech předcházejících dnech panovalo ve Francii slunečné počasí, které se během dne měnilo v úmorné vedro. Trať se v prvních dvou dnech odvíjí následovně. V prvním úseku čeká na jezdce hned po startu rychlostní test, který se v totožné formě jede i na konci dne, navíc i ve všech následujících dnech.  Tedy bude po průjezdu více než šesti set startujících jezdců rozbitý k nepoznání. Celé startovní pole se postupně vydávalo na start od 8 do 12 hodin a i naši borci byli téměř rovnoměrně rozložení. Do první časové kontroly mohli jezdci spíše více obdivovat krásy francouzského venkova, případně kvalitní práci francouzských asfaltérů a bez větší námahy najížděli až 15 minut. A tak byli všichni usměvaví a dobře naladění a bez větších potíží a žádných trestných minut vyjeli do další etapy. Mezi druhou a třetí časovou kontrolou přibilo už těžšího terénu, který přeci jen umění všech jezdců prověřil, časově však stále nezpůsoboval větší problémy, navíc v něm nebyl žádný měření test. Trochu nečekaného stresu  způsobili Lukáši Kučerovi francouzští policisté, kteří nebyli úplně nadšeni z jeho průjezdu kruhovým objezdem. Po rychlé kontrole však k žádnému zdržení nedošlo a Lukáš pokračoval dál. Tvrdou zkouškou byl přejezd mezi kontrolami tři a čtyři, kdy bylo třeba jet vážně kudlu, navíc těžkým terénem.  Najeto bylo maximálně na tankování a rychlé napití, bohužel i dva z našich jezdců, Milanové Kurfiřt a Kotrč chytili ony neoblíbené tvrdé minuty.  V horku a stresu ubývaly síly mnohem rychleji, obzvláště když se terén mezi dalšími dvěma kontrolami nijak nezjednodušil. V poslední části prvního dne následoval už lehčí spojovací úsek, který celé startovní pole přivedl zpět do Brive k opětovnému průjezdu ranního testu. Pak už na jezdce čekal jen Pre-finish, ve kterém je třeba připravit motocykl během 15 minut co možná nejvíce na další den. V této činnosti jsme už uspěli již bez jakýchkoli ztrát a trestů, a tak můžeme do druhého dne vstupovat s následujícími výsledky:

20. místo - Motosport Bozkov I (Hádek Lukáš, Kučera Lukáš, Koucký Jakub)

79. místo - Motosport Bozkov II - naši zralí muži (Kurfiřt Milan, Kotrč Milan, Unger Jan)

Pro pořádek ještě doplňujeme, že spřátelený Enduro klub Semily uspěl následovně:

16. místo - Enduro klub Semily junior (Havrda Ondřej, Slischka Jiří, Marek Jakub)

Druhý semilský tým bohužel utrpěl ztrátu jednoho muže, kdy Martin Makovec se zlomeninou  malíkové hrany a těžkou naraženinou stehna odstoupil, navíc Tomáš Trubička byl nucen vybrat žolíka, a tedy do druhého dne vyráží s tzv. restartem.

 Zítra nás čeká totožná trať jako dnes a je nutno přiznat, že se na ni nikdo z nás příliš netěší. Po průjezdu tak velkého množství jezdců bude hodně rozbitá, vylezlých kamenů bude víc, stejně jako zrádných drážek. Tak na nás myslete!