^Zpět nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Akce v Bozkově

No events found.

Nezapomeňte při návštěvě Bozkova

 Vážení spoluobčané,

Na tomto místě se Vám snažíme zprostředkovat praktické informace o koronavirové nákaze.

Věříme, že odpovědným přístupem nás všech se současnou situaci podaří bez paniky zvládnou a život se nám všem zase vrátí do normálních kolejí.

Dovolujeme si Vás ujistit, že dění v obci moniturujeme a v okamžiku, kdy nastane situace, která si vyžádá nějakou pomoc pro naše občany, zejména u rizikových kategorií a seniorů, budeme neprodleně společně s jednotkou hasičů a dalšími dobrovolníky reagovat.

Stanislav Doubek, starosta

 

POZOR - důležité informace 30.3.2020

Do dvoutýdenní karantény bude muset s výjimkami každý, kdo se vrátí do ČR. Dosud se povinnost karantény týkala pouze návratů z rizikových zemí.

Vláda prodloužila omezení volného pohybu kvůli koronaviru do 11. dubna do šesté hodiny ráno. Do stejného data budou uzavřeny také restaurace a obchody.

Pokrývku nosu a úst nebudou při vycházení muset mít děti do dvou let a řidiči, kteří jsou v motorovém vozidle sami,

POZOR - důležité informace 29.3.2020

Aktuální informace o koronaviru na stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR

Informace od hasičů Bozkov - množí se nám otázky na jarní pálení roští - chceme všechny občany ujistit, že s jarním termínem na pálení klestí se počítá a samozřejmě i s tím, že pro starší občany opet zajistíme odvoz  - termín ovšem v současné době nevíme, bude to záležet  na rozhodnutí vlády a možnostech shlukování osob, na tuto akci je nás potřeba cca 10 lidí - takže vydržte, zcela určitě se dočkáte.

POZOR - důležité informace 26.3.2020

Zákaz maloobchodního prodeje a prodeje služeb se od pátku 27.3.2020 – 6 hodin- nebude vztahovat na zámečnictví či servis strojů a zařízení pro domácnost.

OSVČ, které byly postiženy opatřením proti koronaviru, budou od státu dostávat 15 000 korun měsíčně po dobu trvání mimořádných opatření.

Podnikatelé budou moci od pondělí žádat o bezúročné úvěry v programu COVID II. U žádostí nebude stanovena minimální hranice půjčky

POZOR - důležité informace 25.3.2020

Nově je ustanovení o omezení volného pohybu osob doplněno o bod 2c, v němž je explicitně uvedeno, že se „nařizuje pobývat na veřejně dostupných místech nejvýše v počtu dvou osob, s výjimkou členů domácnosti, výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti, účasti na pohřbu, a zachovávat při kontaktu s ostatními osobami odstup nejméně dva metry, pokud je to možné”.

POZOR - důležité informace 24.3.2020

Základní informace o koronaviru  - Liberecký kraj

Pozastavený přechod na na DVBT-2

Usnesení vlády České republiky o přijetí krizového opatření 122 -128

POZOR - důležité informace 23.3.2020 - informace z jednání vlády

Stanovisko Národního referenčního centra pro hygienu půdy a odpadů k prevenci nákazy u pracovníků nakládajících s odpadem kontaminovaným nebo potencionálně kontaminovaným SARS-CoV-2 způsobující onemocnění COVID-19.

Vláda znovu změnila pravidla pro nákup v obchodech s potravinami. Vicepremiér Karel Havlíček uvedl, že v obchodech nad 500 metrů čtverečních budou moci v době od 8 do 10 hodin nakupoval jen senioři. Prodej v menších obchodech s potravinami bude nově bez omezení.

Maturity by měly být nejdřív 21 dnů po otevření škol, nebo by je mohly nahradit výsledky dřívějších vysvědčení, schválila vláda. Maturanti by letos neměli psát slohy z češtiny a cizích jazyků. Testy by mohly vyhodnocovat samy školy podle podkladů Cermatu.

Volný pohyb lidí v České republice platí nadále minimálně do 1. dubna, do stejné doby zůstanou zavřené restaurace a většina obchodů.

Tisková zpráva Linka 1212

Zrušení jarních svozů NSKO odpadu

 

POZOR - důležité informace 22.3.2020 - informace z Finančního úřadu

Tisková zpráva Finančního úřadu pro Liberecký kraj

 

Číst dál: Informace COVID 19 - aktualizace 30.3.2020