^Zpět nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Akce v Bozkově

Nezapomeňte při návštěvě Bozkova

Mobilní rozhlas

Akce Bozkov

Vstupenky do sokolovny Bozkov

logo evstuenka

 

planujvylety.cz

www.vsekolem.cz

Přihlášení

Motosport Bozkov pořádal ve dnech 28. a 29. srpna 2010 druhý díl seriálu MG SPORT UFO KTM ENDURO CROSS  COUNTRY 2010. Ačkoli poslední prázdninový víkend zpravidla bývá  krásné letní počasí, letos jsme v Bozkově  již před začátkem školního roku okusili, jak chutná nefalšovaný podzim. Již páteční podvečer přinesl těžká deštivá mračna, skoro celou noc na sobotu pršelo a prezentace k závodům začala doslova v lijáku. Přesto se našlo dost odvážlivců, kteří navzdory počasí vyrazili na start, kam se nakonec v sobotu seřadilo celkem 188 a v neděli 85 jezdců.  Po oba dny navíc trápili závodníky i diváky časté a vydatné přeháňky, v neděli dokonce chvilkové krupobití. 

Sobotní závod dětí se však musel v časovém harmonogramu posunout až na odpoledne, protože trať, kde děti měly závodit, byla ráno tak rozmočená, že by se tam asi utopily.

Loňské závody v Bozkově daly jezdcům zabrat, nesmírně se prášilo. Letos se prachu obávat nemuseli, přesto si mnozí sáhli hluboko na dno svých sil, protože bojovali s těžkým a všudypřítomným blátem. Sami Bozkováci  takové podmínky na své trati nepamatují. Hned v prvním kole se jezdci tak zamazali, že nebylo poznat kdo je kdo, stroje trpěly, hodně závodníků dokonce ani nedojelo do cíle pro devastační poruchy svých motorek. Přesto se našlo dost těch, kteří si náročnou trať pochvalovali, prý se v takovém terénu nejlépe ukáže,  kdo má kolik sil.

Dětské závody se v kategorii do 65 ccm3 staly kořistí juniorů z týmu Enduro Martinice, kde se mohou těšit na úspěchy v blízké budoucnosti, až tito ostří hoši dorostou. Kategorie slabších dětských motocyklů zase patřila malým závodníkům z Dr. K Racing teamu, především David Vondrák okouzlil diváky dravostí, s níž si dojel pro první místo ve svém prvním závodě v životě.

Oba dny se skvěle s tratí vypořádali především jezdci týmu AK Krakonoš Jilemnice a Motoklub Vysoké nad Jizerou, kteří se na stupních vítězů objevovali nejčastěji. Především v neděli obsadili jezdci AK Krakonoš Jilemnice Kučera Lukáš, Nosek Jan a Milan Kottek hned první tři místa v kategorii  E1. Ve třídě E1 zase zazářili první Josef Nosek a druhý Aleš Kučera z Motoklubu Vysoké nad Jizerou. Ve veteránech se bojovalo o první místo i domácí prestiž mezi zkušenými jezdci pořádajícího Motosportu Bozkov, kde se o každý metr trati přetahovali matadoři Milan Kurfiřt a Miroslav Hanč. V sobotu byl rychlejší Hanč, v neděli měl více sil Kurfiřt. Kategorie licenčních jezdců byla ve znamení boje mezi pány Šefrem, Císařem a Klimešem.

 

Další závody seriálu MG SPORT UFO KTM ENDURO CROSS  COUNTRY 2010 se pojedou 18. a 19. září v Jilemnici,  kde se s bahnitým terénem bojovalo už v loňském ročníku, tak snad se letos příroda umoudří. Dosud velice mokré počasí letošního sklonku léta jinak nasvědčuje tomu, že se ze seriálu brzy stane nejbahnitější podnik na scéně cross country v naší republice. A pořadatelé seriálových závodů  mají jistě větší ambice do budoucnosti! Tak si držme palce, ať na naše tratě konečně začne svítit sluníčko.

Výsledkový a foto sevis:

Výsledky sobota: stahuj

Výsledky neděle: stahuj

Výsledky průběžné po Bozkově: stahuj


Fotogalerie sobota: ZDE

Fotogalerie sobota, autor Martin Babec: ZDE

Fotogalerie neděle: ZDE