^Zpět nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Dobrý den,

v mateřské škole v Bozkově se objevil případ COVID-19.

Níže jsou uvedeny informace pro zákonné zástupce dotčených dětí (budeme ještě posílat e-maily):

  • ·         Děti jsou nyní v 10 denní karanténě (od posledního kontaktu s pozitivní osobou), čili do 20.12.2020. Během této doby musí setrvat doma – nevydávat se za kamarády/příbuznými ani nepřijímat doma návštěvy.
  • ·         Informaci o té skutečnosti, že jsou v karanténě, ať nahlásí rodiče ošetřujícím lékařům dětí, kolegové svým praktickým lékařům
  • ·         V rámci této karantény se musí absolvovat jedno PCR testování na COVID, které proběhne hromadně v areálu MŠ v pátek 18.12.2020 v 11:00 hod.
  • ·         I přes negativní výsledek testu musí děti v karanténě do 20.12.2020 setrvat, jelikož i ke konci karantény se mohou objevit klinické potíže.
  • ·         Ze zkušenostní víme, že k přenosu v dětských kolektivech dochází. Děti mívají často bezpříznakový průběh nemoci. Díky testování je můžeme odhalit, a lze tak zamezit přenosu na rodiče/prarodiče, a od nich zase dále do jejich zaměstnání.
    Vyhledání i bezpříznakových nemocných, jejich izolace a podchycení blízkých kontaktů, je cesta ke zvládnutí situace.

 Důležité: Pokud někdo z testované skupiny vyjde pozitivně, bude se karanténa pro zbytek kolektivu prodlužovat. Např. pokud bude pozitivní dítě, které bylo dnes v kolektivu – bude karanténa počítána 10 dní ode dneška, čili do 26.12.2020.

Mnohokrát Vám děkuji za spolupráci.

Jana Valská, ředitelka školy