po včerejším testování se v naší obci potvrdily další dva případy nákazy COVID-19. Dohromady je to tedy 11 pozitivních případů. Tito nový nakažení z řad starších spoluobčanů se jistě nepohybovali v poslední době nikde ve veřejných prostorách ani v obchodě. Dva testovaní ze včera a předevčírem jsou negativní a dnes byli posláni na testovaní dva občané z nejbližšího okruhu nově nakažených a rovněž už i ti kterým čtrnáctidenní část karantény dnes dobíhá.

Děkujeme všem, kteří se nabízíte s pomocnou rukou a všem kteří pomáháte zvládnout nastalou situaci. Ochraných roušek, respirátorů, ale i nanofiltrů máme poměrně dostatek a vážíme si toho, že je vyžadujete opravdu jenom důvodně a nenárokujete si tyto prostředky, když je nepotřebujete nutně. Respirátory, které jsme nakoupili dodáváme do obchodu a šetříme pro jednotku SDH a do MŠ, kdyby se v krátké době měla otevírat.

S přáním hezkých velikonoc a hlavně zdraví

Stanislav Doubek, starosta obce

Archiv dřívějších informací starosty  ohledně COVID - 19:

Informace starosty obce - COVID 19 - 7.4.2020

Informace starosty obce - 5.4.2020 + manuál pro občany