^Zpět nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Akce Bozkov

Vstupenky do sokolovny Bozkov

logo evstuenka

 

planujvylety.cz

www.vsekolem.cz

Přihlášení


Svoz komunálního odpadu: Termíny svozu komunálního odpadu v roce 2020

Poplatky: Poplatek za komunální odpad je splatný do 31. května příp. do 31.října. Poplatek za psy je splatný do 31. března

POZOR NEPŘEHLÉDNĚTE !!!

Omezení úředních hodin obecního úřadu po dobu vyhlášeného nouzového stavu

V souladu s usnesením vlády 87/2020 Sb. a navazujícími mimořádnými opatřeními Ministerstva zdravotnictví jsou úřední hodiny Obecního úřadu v Bozkově stanoveny až do odvolání takto:

pondělí           9-12  hodin

středa             9- 12 hodin

Pro kontakt s obecním úřadem využívejte především telefonickou a emailovou komunikaci.

(tel: 481682169, mobil starosta: 724 180 473, mobil účetní: 734 203 394,

e-mail: obec@obecbozkov.cz)

Osobní návštěvu na úřadě využívejte pouze pro naléhavou a neodkladnou úřední záležitost.

Pro platby poplatků využívejte bezhotovostní převody.


Od 23.3.2020 je  přesunut provoz ordinace pouze do ordinace v Semilech.

 K ošetření je nutné se objednat.

Ordinační hodiny praktického lékaře (MUDr. Jitka Mečířová) a aktuální informace o jejich změnách na: www.mudrmecirova.cz

Vážení spoluobčané,

Přijměte prosím oficiální informaci od starosty obce. Situace je taková, že k dnešnímu dni 2.4.2020 je v naší obci potvrzeno 9 pozitivních výsledků výskytu Covid – 19. Samozřejmě, že chápu Vaše obavy a strach. Tento vir zdá se nevyzpytatelný a objevil se i  v naší rodině, tak samozřejmě máme o něco větší zkušenosti než vy, kteří jste v poslední době prošli respiračním onemocněním a přičetli jste ho každoročním potížím těchto onemocnění v tomto období.

Ať je to jakkoliv dbejte všech doposud vydaných opatření, snažte se zároveň úplně vypustit kontakt se staršími rodiči a prarodiči. U nich je tato situace opravdu nejsložitější.(viz moje teta Dobroslava Prokopová) Ta neměla v podstatě jiné příznaky, než absolutní ztrátu fyzické kondice a dnes leží na infekčním oddělení liberecké nemocnice s potvrzenou nákazou Covid-19, bez příznaků, podpory dýchání a její stav je uspokojivý.

Je jasné, že se o starší musíme postarat, ale snažte se o co nejkratší a nejnutnější kontakt. Samozřejmě pokud to jde vše s rouškou, odstupem a s dodržením těch nejbezpečnějších hygienických návyků, které zvládnete.

Rozhodně to není  tak, že kdo je nakažen, je vinen. Objevují se takové spekulace ve společnosti a jsou odsouzeníhodné. Doufám, že zde v Bozkově nic takového nehrozí, že dovedeme pochopit vážnost situace a vyjadřovat sounáležitost s druhými i v těchto těžkých chvílích svým zodpovědným chováním, rozumným uvažováním a oprostíme se od vytváření atmosféry známé z dob ,,honů na čarodějnice“.

Jsem v kontaktu s hlavními hygieniky okresu Semily a libereckého kraje, ti v žádném případě neuvažují o zavření vesnice. Doporučují, aby kdo pocítí nějaké příznaky, které lze definovat jako velmi podobné příznakům klasického respiračního onemocnění (zvýšená teplota, bolest hlavy, ztráta čichu a chuti, dušnost, rýma, kašel, bolest kloubů), nebo i ti, kteří byli ve styku s nakaženými osobami, ale zatím žádné příznaky nemají, aby se přihlásili na telefonním čísle:

737 425 436 Ing. Holatová Jitka v pracovní době.

Po posouzení Vašeho zdravotního stavu budete objednáni na otestování buď na konkrétní odběrové místo, nebo bude odběr uskutečněn pomocí odběrového týmu přímo u Vás doma. Prosím Vás mluvte otevřeně o svých příznacích, přiznejte je, nebojte se nechat otestovat a buďte tak ohleduplní nejen k sobě, ale i ke svému okolí.

Názor hygieniků je rovněž takový, že si v nedávné minulosti spoustu z nás nákazou prošlo a již se uzdravilo, ale ještě i po uzdravení můžete být potencionálními přenašeči, tak pozor na to.

Kdož jste zaměstnaní v pozicích první linie a máte obavy, abyste nezanesli nákazu na pracoviště, můžete se rovněž obrátit na výše uvedený kontakt, nebo na mě 724 180 473

Na obecním úřadě je k dispozici desinfekce. Je nutné si přinést nějakou menší lahvičku na odlití. Jsou zde k dispozici také jednorázové rukavice. Vše v omezeném množství, ale sháníme další.

Budu se každý den snažit zajistit informace o aktuálním stavu a sdělovat je na úřední desce a ve zdejším obchodě a samozřejmě na stránkách obce Bozkov.

S pozdravem starosta Stanislav Doubek 2.4.2020 16:30