^Zpět nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Mobilní rozhlas

Vstupenky do sokolovny Bozkov

logo evstuenka

 

planujvylety.cz

www.vsekolem.cz

Přihlášení


Svoz komunálního odpadu: Termíny svozu komunálního odpadu v roce 2021

Poplatky: Poplatek za komunální odpad je splatný do 31. května příp. do 31.října. Poplatek za psy je splatný do 31. března.

Vodné: Cena vodného a stočného pro odečtové období 2020/2021.


 

POZOR NEPŘEHLÉDNĚTE !!!

Omezení úředních hodin obecního úřadu.

V důsledku vyhlášení nouzového stavu

a v souladu s usnesením vlády České republiky č. 994 (398/2020 Sb.)

jsou od 12. 10. 2020 do 25. 10. 2020 úřední hodiny Obecního úřadu v Bozkově stanoveny takto:

pondělí           9-12 a 14-16 hodin

středa             9-12 a 14-16 hodin

Pro kontakt s obecním úřadem využívejte především telefonickou a emailovou komunikaci.

(tel: 481682169, mobil starosta: 724 180 473, mobil účetní: 734 203 394,

e-mail: obec@obecbozkov.cz)

Osobní návštěvu na úřadě využívejte pouze pro naléhavou a neodkladnou úřední záležitost.

Pro platby poplatků využívejte bezhotovostní převody.


Od 23.3.2020 je  přesunut provoz ordinace pouze do ordinace v Semilech.

 K ošetření je nutné se objednat.

Ordinační hodiny praktického lékaře (MUDr. Jitka Mečířová) a aktuální informace o jejich změnách na: www.mudrmecirova.cz

POZOR - důležité informace 3.5.2020

Harmonogram uvolňování podnikatelských činností, opatření ve školách a v sociálních službách

 

POZOR - důležité informace 24.4.2020

Vyhlášení nouzového stavu – co aktuálně platí - informace od vlády ČR

POZOR - důležité informace 23.4.2020

MMN, a.s. (nemocnice v Jilemnici a v Semilech) v dohodě s ostatními páteřními nemocnicemi Libereckého kraje a na základě doporučení MZ ČR začne od 27. dubna 2020 postupně obnovovat plánované zdravotní služby. Samotná obnova plánované péče bude odvislá od epidemiologické a personální situace v nemocnicích   - více ZDE.

POZOR - důležité informace 16.4.2020

Mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 15.4.2020 - zdroj Město Semily 

POZOR - důležité informace 14.4.2020

Na základě usnesení Vlády ČR mohou občané od úterý 14. 4. v nezbytných a jasně odůvodněných případech vycestovat do zahraničí. Jedná se o osoby, které např. musejí jet do zahraničí vyřídit úřední povinnosti, vyjet na služební cestu, na pohřeb, za rodinou nebo v jiné mimořádně naléhavé situaci. Takto vycestovat bude možné buď na dobu kratší než 24 hodin bez nutnosti karantény po návratu, nebo na delší dobu s nutností karantény.

Na dobu kratší než 24 hodin mohou vycestovat:
- Zaměstnanci složek IZS, pokud musejí zasahovat v sousedním státě. Může jít např. o hasiče z Aše, který musí kvůli pomoci při likvidaci požáru vyjet do Německa, nebo např. pro zaměstnance horské služby.
-  Zemědělci, kteří musejí kvůli práci vyjet během dne do sousední země.
 - Všichni občané, kteří musejí za hranice jet k doktorovi, veterináři, na pohřeb, k soudu, na úřad nebo krátkodobě vyjet pečovat o rodinu. - Důvod výjezdu budou muset na hranicích doložit.

Na dobu delší než 24 hodin mohou nově vycestovat a následně ve 14denní karanténě občané při:
-  Cesty za zaměstnáním, výkonem povolání, služební cesty atd.
 - Cesty za rodinou včetně péče o osoby blízké.

Není naopak možné:
- Cestovat do zahraničí do parku, lesa či na chalupu.
- Zajet na nákup nebo do zábavního parku.

Podrobné informace najdete na https://www.mvcr

 

POZOR - důležité informace 9.4.2020

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné budou moci dostat od státu příspěvek až 25 000 korun kvůli koronaviru. Vládní návrh schválil Senát.

Nově nemusí mít roušku autisté a členové společné domácnosti při společné jízdě v autě.

Do 14 dnů by se mohly otevřít farmářské trhy, v řádu týdnů sportovní akce pod širým nebem a bez diváků.

České dráhy od příštího úterý opět začnou prodávat jízdenky ve vlaku.

Rozhodnutí hejtmana o zrušení nařízení o regulačních opatřeních v dopravě

Rozhodnutí hejtmana o o vykonávání péče o děti a mládež za nouzového stavu

 

POZOR - důležité informace 6.4.2020

Ministerstvo zdravotnictví prodloužilo opatření, jimiž jsou uzavřeny obchody a restaurace a je omezen volný pohyb lidí, do konce nouzového stavu.

Od úterý mohou být v provozu sběrny a výkupny surovin. Od čtvrtka také hobby markety, železářství či prodejny jízdních kol.

Vláda rozhodne, že lidé budou moci od úterý individuálně sportovat na venkovních sportovištích. Běh nebo jízda na kole v lese bude možná bez roušky. 

 

POZOR - důležité informace 4.4.2020

NAŘÍZENÍ hejtmana Libereckého kraje č. 15/2020/COV19 o regulačních opatřeních v dopravě

 

POZOR - důležité informace 3.4.2020

Vážení spoluobčané,

 

během dnešního dne jsme mohli distribuovat filtry z nanovlákna, které lze vkládat do roušek šitých dle návodu Libereckého kraje, ale lze je vkládat i do roušek jiného typu. Doporučená doba používání filtrů je 8 hodin. Vše je napsáno na přiloženém návodu a je možno vyžádat informace při převzetí. K dispozici je omezené množství roušek pro využití těchto filtrů.

K dispozici je i desinfekce - lahvičky s sebou

Výdej dostupných věcí bude dnes mezi 8:00-9:00 v místní sokolovně(Jan Jošt)

 

Některé informace, které zachytáváme z veřejného prostoru jsou nelichotivé, ale nemusíte se bát všechno konzultujeme s hlavním hygienikem pro LK, dále s pracovištěm Semilech a nic nezatajujeme. V případě jakékoli mimořádné informace budete včas a dostatečně rychle informováni.

 

Dnešní den nepřibyl žádný nakažený, samozřejmě i díky tomu, že nikdo nový nebyl testován. Na telefonním čísle zveřejněném včera na internetových stránkách, veřejné desce a v místním obchodě se Ing. Jitky Holatové nikdo ohledně testování neozval. Já jsem za celý den zodpověděl desítky dotazů a jsem velmi rád, že tato forma podávání informací funguje velice dobře, jsme malá obec a já vždy tento osobní způsob komunikace preferuji. Jen doufám, že nikdo nějaké symptomatické příznaky nezatajujete, to by bylo velmi špatné. Hlavně se nestyďte dotázat.

  

S pozdravem

 

Stanislav Doubek

starosta obce

 POZOR - důležité informace 2.4.2020

 POZOR - důležité informace 1.4.2020

Vláda schválila, že po dobu trvání epidemie nelze dostat výpověď z nájmu, pokud neschopnost platit souvisí s epidemií koronaviru. Dluh bude splatný do 31.května 2021.

Vláda schválila, že od zítřka smí otevřít obchody s domácími potřebami, pokud nabízí ochranné prostředky, jako jsou roušky či rukavice.

Vláda chce prodloužit nouzový stav o dalších 30 dní, jak navrhl krizový štáb. Platil by do 11. května. O návrhu rozhodne příští týden Sněmovna.

POZOR - důležité informace 30.3.2020

Do dvoutýdenní karantény bude muset s výjimkami každý, kdo se vrátí do ČR. Dosud se povinnost karantény týkala pouze návratů z rizikových zemí.

Vláda prodloužila omezení volného pohybu kvůli koronaviru do 11. dubna do šesté hodiny ráno. Do stejného data budou uzavřeny také restaurace a obchody.

Pokrývku nosu a úst nebudou při vycházení muset mít děti do dvou let a řidiči, kteří jsou v motorovém vozidle sami,

POZOR - důležité informace 29.3.2020

Aktuální informace o koronaviru na stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR

Informace od hasičů Bozkov - množí se nám otázky na jarní pálení roští - chceme všechny občany ujistit, že s jarním termínem na pálení klestí se počítá a samozřejmě i s tím, že pro starší občany opet zajistíme odvoz  - termín ovšem v současné době nevíme, bude to záležet  na rozhodnutí vlády a možnostech shlukování osob, na tuto akci je nás potřeba cca 10 lidí - takže vydržte, zcela určitě se dočkáte.

POZOR - důležité informace 26.3.2020

Zákaz maloobchodního prodeje a prodeje služeb se od pátku 27.3.2020 – 6 hodin- nebude vztahovat na zámečnictví či servis strojů a zařízení pro domácnost.

OSVČ, které byly postiženy opatřením proti koronaviru, budou od státu dostávat 15 000 korun měsíčně po dobu trvání mimořádných opatření.

Podnikatelé budou moci od pondělí žádat o bezúročné úvěry v programu COVID II. U žádostí nebude stanovena minimální hranice půjčky

POZOR - důležité informace 25.3.2020

Nově je ustanovení o omezení volného pohybu osob doplněno o bod 2c, v němž je explicitně uvedeno, že se „nařizuje pobývat na veřejně dostupných místech nejvýše v počtu dvou osob, s výjimkou členů domácnosti, výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti, účasti na pohřbu, a zachovávat při kontaktu s ostatními osobami odstup nejméně dva metry, pokud je to možné”.

POZOR - důležité informace 24.3.2020

Základní informace o koronaviru  - Liberecký kraj

Pozastavený přechod na na DVBT-2

Usnesení vlády České republiky o přijetí krizového opatření 122 -128

POZOR - důležité informace 23.3.2020 - informace z jednání vlády

Stanovisko Národního referenčního centra pro hygienu půdy a odpadů k prevenci nákazy u pracovníků nakládajících s odpadem kontaminovaným nebo potencionálně kontaminovaným SARS-CoV-2 způsobující onemocnění COVID-19.

Vláda znovu změnila pravidla pro nákup v obchodech s potravinami. Vicepremiér Karel Havlíček uvedl, že v obchodech nad 500 metrů čtverečních budou moci v době od 8 do 10 hodin nakupoval jen senioři. Prodej v menších obchodech s potravinami bude nově bez omezení.

Maturity by měly být nejdřív 21 dnů po otevření škol, nebo by je mohly nahradit výsledky dřívějších vysvědčení, schválila vláda. Maturanti by letos neměli psát slohy z češtiny a cizích jazyků. Testy by mohly vyhodnocovat samy školy podle podkladů Cermatu.

Volný pohyb lidí v České republice platí nadále minimálně do 1. dubna, do stejné doby zůstanou zavřené restaurace a většina obchodů.

Tisková zpráva Linka 1212

Zrušení jarních svozů NSKO odpadu

 

POZOR - důležité informace 22.3.2020 - informace z Finančního úřadu

Tisková zpráva Finančního úřadu pro Liberecký kraj

 

POZOR - důležité informace 20.3.2020 - nová usnesení vlády

 Od pátečního rána platí změna v pravidlech pro nakupování. Nově jsou prodejny potravin a drogerie od 7 od 9 hodin vyhrazené pro seniory. Ještě ve čtvrtek měli vyhrazené hodiny mezi desátou a dvanáctou. Do lékáren se nově může bez ohledu na věk kdykoli.

POZOR - důležité informace 18.3.2020 - nová usnesení vlády

Vláda na dnešním mimořádném zasedání rozhodla, že ode dne 19. března 2020 se všem osobám zakazuje pobyt a pohyb mimo bydliště bez ochranných prostředků dýchacích cest. Jako ochranné prostředky se počítají roušky, respirátory, ústenky, šátky, šály či jiné prostředky, které brání šíření kapének.

 

POZOR - důležité informace 17.3.2020 - nová usnesení vlády a kraje

 
V následujícím souboru se dočtete o aktualizacích vládních nařízení:

Usnesení vlády České republiky o přijetí krizového opatření č.96 - č.99

 

POZOR - důležité informace 16.3.2020 - vyhlášena karanténa pro celou ČR

Vyhlášena karanténa - od 0:00 16.3.2020 do 6:00 24.3.2020

 

Vyhlášení karantény

Povolání armády ČR

Usnesení vlády ČR 75-81

Informace a opatření obecné povahy

 

Finanční správa reaguje na aktuální situaci Tisková zpráva 15. března 2020
https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/media-a-verejnost/tiskove-zpravy/tz-2020/Financni_sprava_reaguje_na_aktualni_situaci-10454
Ing. Mgr. Zuzana Mašátová, tisková mluvčí, Generální finanční ředitelství

Od pondělí 16. 3. 2020 budou pracoviště Finanční správy přístupná pro veřejnost v rozsahu úředních hodin podatelen. Kontakt s veřejností bude probíhat v prostorách určených správcem daně (finančním úřadem, územním pracovištěm).

Omezen bude i provoz pokladen. Konkrétní informace podá místně příslušný finanční úřad. Finanční správa doporučuje hradit daně bezhotovostně - přehled příslušných čísel účtů jednotlivých finančních úřadů.

Finanční správa ruší výjezdy pracovníků do obcí i původně ohlášené rozšířené úřední hodiny finančních úřadů, které byly plánovány na období 23. 3. - 1. 4. 2020. Tato omezení však budou veřejnosti kompenzována chystanými opatřeními Ministerstva financí.

Dočasně bude omezen i provoz pracovišť v tzv. "optimalizovaném režimu 2+2". Finanční správa proto začne jednat se starosty o možném umístění schránek finančních úřadů, do kterých budou moci poplatníci vhazovat v zalepených obálkách svá podání např. vyplněná daňová přiznání, která tímto budou platně podaná.

Finanční správa doporučuje ke komunikaci se správcem daně využívat dálkové formy komunikace.

Podrobnosti k provozu daného pracoviště a telefonní linku nalezne veřejnost na příslušné stránce finančního úřadu. Pro účely poskytování informací k aktuální situaci zřizuje Finanční správa infolinku 224 041 111, která bude v provozu v pracovních dnech.

 

 

POZOR - důležité informace

Na základě jednání Krajské epidemiologické komise Libereckého kraje, ve věci onemocnění Coronavirem COVID 19, Vám zasílám doporučení občanům obsažená v přiložených informačních letákách.

 

Oddělení krizovího řízení

Krajský úřad Libereckého kraje

 

Letáky:

Základní opatření k ochraně

Leták na zastavení šíření mikrobů

Jak si správně mýt ruce

 

POZOR - důležité informace 10.3.2020 - mimořádná opatření

Zakazuje se s účinností ode dne 11. března 2020:
- osobní přítomnost žáků a studentů na základním, středním a vyšším odborném vzdělávání ve školách a školských zařízeních podle zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů,
 - osobní přítomnost studentů na studiu na vysoké škole podle zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách a o změně a doplnění dalších zákonů

(zákon o vysokých školách), ve znění pozdějších předpisů.

 

Zakazují se s účinností ode dne 10. března 2020 od 18:00 hod. divadelní, hudební, filmová a další umělecká představení, sportovní, kulturní, náboženské, spolkové, taneční, tradiční a jim podobné akce a jiná shromáždění, výstavy, slavnosti, poutě, ochutnávky, trhy a veletrhy, a to jak veřejné, tak soukromé, s účastí přesahující ve stejný čas 100 osob, a to do odvolání tohoto mimořádného opatření.
Tento zákaz se nevztahuje na schůze, zasedání a podobné akce ústavních orgánů, orgánů veřejné moci, soudů a jiných veřejných nebo soukromých osob (např. valná hromada akciové společnosti), které se konají na základě zákona.

 

Mimořádná opatření školy

Mimořádná opatření akce nad 100 osob

 

POZOR - důležité informace 12.3.2020 - mimořádná opatření

Vyhlášen Stav nouze - od 14 hodin 12.3.2020

Vyhlášení Stavu nouze