Přihlášení

Pohár libereckého kraje

UMT Lomnice nad Popelkou                  17.03.2018    12:00

BOZKOV – BÍLÝ KOSTEL  1:4 (0:2)

V sobotu se na náhradním hřišti v Lomnici konalo utkání v rámci poháru libereckého kraje mezi mužstvem Bozkova a účastníkem krajského přeboru Bílým Kostelem. Jelikož hosté hrají o dvě třídy výš, byli favorizovaní právě oni.  Utkání se hrálo za mrazu a silného větru. Hosté se ujali vedení už ve 3. minutě, když Zemánek vyrazil míč přímo na Ďuriše Dominika a ten ho obešel a zakončoval do prázdné brány. Za minutu mohlo být ale srovnáno, když Kanaval prokličkoval do vápna a vystřelil, ale gólman míč vyrazil do bezpečí. V osmé minutě nevyužili hosté rohový kop, když z něho pálili vedle branky. Ve 20. minutě kopali další roh, bez šance, ale za tři minuty už po rohu musel zasahovat Zemánek. Ve 34. minutě kopali hosté přímý kop po faulu Strmisky kousek před vápnem, trefili z něho břevno, míč poté vykopl Strmiska a poté ještě Štěpánek za půlku do bezpečí. Ve 39. minutě se na druhé straně k přímému kopu z 35 metrů postavil Mazánek, poslal míč dobře před bránu, ale nebyl nikdo na dorážku. Chvíli před koncem poločasu neudrželi domácí přívětivé skóre 0:1, a druhou branku přidal za hosty Ďuriš Daniel.

Druhý poločas začali domácí náporem. Ve 47. minutě Hykman běžel na bránu, udělal kličku obránci a vystřelil těsně vedle levé tyče. V 53. minutě se jim za to dostalo odměny v podobě přímého kopu po faulu na Kanavala těsně u vápna. K němu se postavil kapitán Červený a trefil se parádně- 1:2. V 55. minutě po sobě chvíli kopali domácí dva rohové kopy a z každého byl závar před brankou, ale ani jeden neskončil gólem. V 58. minutě kopali rohový kop i hosté, ale pozorný Strmiska ho odkopl do bezpečí. V 69. minutě Liďák dostal přihrávku od Hykmana a zprava vystřelil. Na lavičce se už radovali z gólu, ale míč proletěl za brankou. Místo vyrovnání přišlo navýšení skóre soupeře na 1:3. Po centru zprava před bránu naběhl Resl a nedal Zemánkovi šanci. Poté měli kopat domácí jasnou penaltu poté, co jeden z hráčů hostí chytil míč do ruky ve vápně, ale sudího píšťalka zůstala němá. Čtvrtý gól soupeře byl téměř jako přes kopírák, opět centr zprava před bránu, tentokrát místo Resla nabíhal Procházka. Utkání tak skončilo 1:4 a do druhého kola postupuje Bílý Kostel.

První poločas byl vidět rozdíl mezi mužstvem z krajského přeboru a 1.B třídy. Ale ve druhém jsme začali hrát dobrý fotbal, byli jsme více agresivnější po míči, více jsme běhali a nedávali jsme soupeři už tolik prostoru a odehráli jsme slušný poločas a smazali jsme i dvou třídový rozdíl. Bohužel v závěru jsme inkasovali dva totožné góly. Myslím, že máme na čem stavět a že budeme nepříjemným soupeřem pro každý tým v naší soutěži. Na závěr bych chtěl přivítat novou a nadějnou posilu z TJ Vysoké nad Jizerou Pavla Štěpánka a přeji mu, ať se mu u nás líbí a daří. Nesvadba Michal

Branky:  3.min Ďuriš Dominik 0:1, 41.min Ďuriš Daniel 0:2, 53.min Červený 1:2, 73.min Resl 1:3, 80.min Procházka 1:4

Sestava Bozkov:

Zemánek  –Štěpánek, Strmiska, Červený, Kurfiřt, Koudelka, Kousal, Liďák, Mazánek, Hykman, Kanaval( 78. Hlava)

Rozhodčí:    Kvítek , Blaschke, Zboroň         ŽK: 3:0          ČK: 0:0               Diváků: 10